Łódzkie Targi Ekonomii Społecznej są doroczną imprezą organizowaną przez Stowarzyszenie Wsparcie Społeczne „Ja-Ty-My” oraz Towarzystwo Przyjaciół Niepełnosprawnych, której celem jest prezentacja osiągnięć wszelkiego rodzaju podmiotów ekonomii społecznej regionu łódzkiego. W bieżącym roku Stowarzyszenie Linda otrzymało zaproszenie do udziału w targach, które odebraliśmy jako wyraz uznania dla działalności naszej młodej, ledwie rocznej organizacji.
Więcej szczegółów o imprezie można znaleźć na stronie organizatora: http://wsparciespoleczne.pl/lodzkie-targi-ekonomii-spolecznej/.
Tegoroczne targi odbyły się w niedzielę 9 września. Stoiska wystawców zostały rozlokowane na ulicy Piotrkowskiej w Łodzi na odcinku pomiędzy ulicami Zamenhofa i Andrzeja.

Nasze stoisko przyciągało uwagę atrakcyjnymi rollupami, prezentującymi zdjęcia z najpiękniejszych miejsc Grotnik, Jedlicza i Ustronia. Zaprezentowaliśmy materiały informacyjne o Stowarzyszeniu Linda oraz naszej działalności na rzecz infrastrukturalnego i społecznego rozwoju regionu. Nie zabrakło również materiałów promocyjnych, które otrzymaliśmy od Nadleśnictwa Grotniki i Urzędu Gminy Zgierz.

Wśród odwiedzających nasze stoisko była duża grupa osób, która z sentymentem wspominała Grotniki i okolice, jakie zapamiętała z dawnych lat. Wszystkich zapewnialiśmy, że Stowarzyszenie Linda będzie aktywnie działać na rzecz rozwoju regionu, co powinno przyczynić się do zwiększenia jego atrakcyjności.

Imprezie towarzyszyły pokazy, prezentacje, animacje dla dzieci i koncerty. Można było zakupić wyroby rzemieślnicze, zdrowe i tradycyjne produkty spożywcze oraz prace wykonane przez podopiecznych Towarzystwa Przyjaciół Niepełnosprawnych.

Serdecznie dziękujemy wszystkim odwiedzającym nasze stoisko a organizatorom za zaproszenie.