W niedzielę dn. 09.09.2018 Stowarzyszenie Linda wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich Jedlicze zorganizowały kolejny już Bazar Jedlicki, który cieszy się wśród lokalnych mieszkańców niesłabnącym powodzeniem. Było kilkunastu wystawców, którzy przywieźli do sprzedania różne przedmioty, w tym starocie i antyki, cieszące się dużym zainteresowaniem odwiedzających. Nasi najmłodsi sąsiedzi sprzedawali swoje gry i zabawki – było to dla wielu z nich nowe doświadczenie życiowe.

Nie mogło zabraknąć tradycyjnych „pierogów jedlickich”, ulepionych z taką troską przez panie z naszego Koła Gospodyń, po które przyjeżdżają sąsiedzi z odległych krańców naszej gminy. Były także wyborne ciasta, „bogaty” smalec ze skwarkami i pycha ogórkiem kiszonym na prawdziwym wiejskim chlebie, no i oczywiście kawa, herbata. Nikt nie wyszedł głodny, a wielu zabrało te pyszności do domu.
Kącik sąsiedzkiej wymiany książki, ale także możliwość wybrania z ogromnej oferty książkowej ciekawych, unikalnych pozycji za symboliczną kwotę skupiał miłośników czytelnictwa. Prosimy o przynoszenie zalegających w domu przeczytanych książek i pozostawienie ich w świetlicy, a wybranie sobie innych ciekawych pozycji.
I znów Bazar Jedlicki okazał się miejscem sympatycznych sąsiedzkich spotkań, pogawędek przy kawie i radości z okazyjnego zakupu czegoś ciekawego.

Za współpracę składamy serdeczne podziękowanie paniom z zaprzyjaźnionego Koła Gospodyń Jedlicze, Gminie Zgierz-Działowi Promocji oraz parafii w Grotnikach.
Następny Bazar planujemy zorganizować dn. 08.06.2019 tj.  w sobotę w godz. 12.00-18.00. Serdecznie zapraszamy. Mamy nadzieję, iż wybrany termin będzie dogodny dla wszystkich Państwa.

Relację przygotowała – Iwona Ambroziak.