Dzień sąsiada

4.09.2021 (sobota) przy OSP w Ustroniu

Godz. 15.00-19.00

Wśród atrakcji m.in.:

• Liczne gry, zabawy i konkursy dla dzieci i dorosłych;
  • ZUMBA dla małych i dużych! – taneczne ćwiczenia z instruktorem przy muzyce;
  • Namiot medyczny – (m. in. pomiary glikemii, ciśnienia, saturacji, zasady pierwszej pomocy w stanach zagrożenia życia);
  • Odnowa biologiczna – (m.in. masaże, głęboka oscylacja, detoks, korektor postawy);
  • MAMMOBUS – bezpłatne badanie mammograficzne (rejestracja i szczegóły pod nr tel. 42 254 64 10, 517 544 004);
  • Pchli targ staroci – (kupno, sprzedaż, wymiana sąsiedzka – szczegóły tel. 508 915 510, 603 532 648);
  • Punkt wymiany książki (przynieś przeczytane – zabierz nieczytane!) oraz stoisko biblioteczne;
  • Czy potrafimy segregować śmieci? – ekologiczne quizy rodzinne;
  • Prezentacja oraz rozwiązanie plebiscytu kulinarnego SĄSIEDZKI STÓŁ WYPIEKÓW (regulamin i zgłoszenia pod nr tel. 508 915 510);
  • Fascynujący świat CHEMII – efektowne eksperymenty;
  • Atrakcje kulinarne od KGW Ustronie-Grotniki oraz KGW Jedlicze A i B;
  • Prezentacja wozu bojowego jednostki OSP Ustronie-Grotniki;
  • OGNISKO z poczęstunkiem przy muzyce!

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Partnerzy: Przychodnia Fammed, medica, KGW Ustronie-Grotniki, KGW Jedlicze A i B, Kawiarnia 14-stka, OSP Ustronie-Grotniki)

SĄSIEDZKI STÓŁ WYPIEKÓW
rodzinny konkurs kulinarny
Zapraszamy do udziału w rodzinnym konkursie kulinarnym SĄSIEDZKI STÓŁ WYPIEKÓW!
W konkursie mogą brać udział ekipy rodzinne, które przygotują wspólnie jeden z następujących rodzajów wypieków:
* Pieczywo (chleb, bułki, precle, bagietki)
* Ciasta (drożdżowe, babka, szarlotka, brownie, keks, piaskowiec, piernik, makowiec, itp)
* Ciastka (muffinki, babeczki, biszkopty, zbożowe itp)
* Pączki
Przed przystąpieniem do konkursu, prosimy o zgłoszenie, w którym określą Państwo rodzaj wypieku, który zamierzacie wykonać i zaprezentować oraz przepis, wg którego zostanie on wykonany. W dniu festynu prosimy o dostarczenie wypieków do godz. 15.30 w celu wystawienia ich, sporządzenia dokumentacji fotograficznej (zdjęcia wykonanego wypieku Państwa autorstwa również będą mile widziane) w celu umieszczenia ich w wykonanym albumie elektronicznym, który zawierał będzie wszystkie zaprezentowane wypieki wraz z przepisami oraz zdjęciami w kolejności ustalonej wg popularności jaką cieszyły się zaprezentowane wypieki. Jeśli z danym produktem wiąże się jakaś historia lub tradycja rodzinna, prosimy o uwzględnienie tego w przepisie.
Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!