Komunikat dla pacjentów przychodni Fammed w Grotnikach

Na prośbę dr Katarzyny Kieliby przekazujemy poniżej ważną informację dla pacjentów przychodni Fammed.

Od dnia 11.05.2020 roku Przychodnia Fammed wznawia wizyty w poradni, jednakże z pewnymi obostrzeniami.

Pacjenci proszeni są o zgłaszanie się do poradni po wcześniejszym kontakcie telefonicznym i tylko wtedy, gdy jest to niezbędne i uzasadnione. Recepty, skierowania do specjalistów i na badania diagnostyczne, oraz część porad lekarskich nadal będą realizowane na zasadzie teleporady. W przypadku recept, tak jak do tej pory, otrzymają Państwo od nas kod na e-receptę, natomiast skierowania możemy wysłać na podany przez Państwa adres mailowy.

Zasady, które będą obowiązywać przed wizytą w Przychodni Fammed:

  1. Przed przyjściem do lekarza prosimy o kontakt telefoniczny z rejestracją. Pielęgniarka zbierze od Państwa wywiad epidemiologiczny i zdrowotny, na podstawie którego określimy Państwa potrzeby medyczne.
  2. Pacjenci będą umawiani do lekarza na konkretną godzinę, w przedziałach 40-minutowych. Prosimy o przestrzeganie godzin wizyty, a jeśli z jakiegoś powodu nie będziecie mogli Państwo dotrzeć do przychodni na czas, prosimy o poinformowanie nas o tym telefonicznie.
  3. Każda osoba, która chce skorzystać z porady medycznej musi być zaopatrzona w środki ochrony osobistej – maseczkę.
  4. Przed wejściem do Poradni każdy pacjent będzie miał mierzoną temperaturę. Będzie także musiał odkazić ręce.
  5. Dziecko może przebywać na terenie przychodni tylko z jednym opiekunem. Dzieci powyżej 4 roku życia także muszą mieć założoną maseczkę.

Od 21.05.2020 roku wznawiamy także pobieranie badań laboratoryjnych, na razie raz w tygodniu –   w czwartki w godzinach 8.00-10.00.

Osoby chcące skorzystać z diagnostyki laboratoryjnej proszone są o wcześniejszy kontakt telefoniczny, w celu umówienia godziny pobrania krwi.

Wiemy, że sytuacja jest bardzo trudna. Zarówno dla pacjentów, jak i dla personelu medycznego. Tylko dzięki naszej wspólnej dyscyplinie będziemy mogli pozwolić na „w miarę normalną” pracy przychodni.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji pod numerem telefonu 42 7179116. Możecie się też Państwo kontaktować z nami mailowo, pod adresem: przychodnia@fammed-grotniki.pl

Z poważaniem,

Katarzyna Kieliba

Wyślij komentarz